خودروهای حاصل از همکاری دو برند (قسمت دوم)

محمد دهقان: در مطلب قبلی، ۷ خودروی محبوبی که دو برند با هم آن‌ها را به تولید رسانده بودند را خدمت شما معرفی کردیم حال با ۷ خودرو دیگر که حاصل از همکاری دو برند هستند باز هم در خدمت شماییم.

آستون مارتین ونتیج

مرسدس/آستون مارتین

استون مارتین ونتیج رودستر

برای چندمین بار در محصولات آستون مارتین از موتور مرسدس استفاده می‌شد قلبی که با مرسدس GTS مشترک بود موتور ۴ لیتری توئین توربو ۵۰۵ اسبی که به‌عنوان قلب مرسدس برای روح آستون مارتین در نظر گرفته شد.

پاگانی هوایرا

مرسدس/پاگانی

همانند مدل زوندا، قلبی V12 با حجم ۶ لیتری‌ای از مرسدس قرض گرفته شد تا در پاگانی هوایرا  بتواند ۷۲۰ تا ۸۲۷ اسب بخار را کف آسفالت بریزد علاوه بر قدرت بسیار صدایی بی‌نظیر را تحویل خریدار می‌داد تا اطمینان خاطری باشد برای اطمینان از خرید خود!

دانکرورت D8 GTO-RS

دانکرورت/آئودی

دانکرورت خودرویی دانمارکی است که موتور مورد استفاده در خودرو خود را از ارباب حلقه‌ها یعنی آئودی قرض گرفته بود موتور ۵ سیلندر ۲.۵ لیتری توربو معروفی که در آئودی TTRS و RS3 حضور دارد.

بولر وایلدکت

لندروور/TVR

اگر می‌خواهید یک آفرودر متفاوت داشته باشید که با فورد برانکو و مرسدس G کلاس و جیپ رانگلر هیچ شباهتی نداشته باشد می‌توانید یک لندروور ارتقا یافته که توسط یک شرکت به نام Bowler که از پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری استفاده می‌کرد را خریداری کنید و از آفرود خود لذت ببرید.

لانچیا تما ۸.۳۲ ۱۹۸۶

لانچیا/فراری

یک ایتالیایی ناب و تمام‌عیار دیفرانسیل جلو با موتور فراری ۳۰۸ که توسط دوکاتی مونتاژ شده بود دارای قدرت ۲۱۴ اسبی شتاب صفر تا صد زیر ۷ ثانیه و بال عقب متحرک!!!!!

سیتروئن SM 1970

سیتروئن/مازراتی

مازراتی هدیه‌ای را به سیتروئن اهدا کرد که در زیر کالبد سیتروئن SM مخفی شده بود موتور ۶ سیلندر ۲.۷ لیتری ۱۷۰ اسب بخاری که در نوع خود بی‌نظیر بود.

اسمارت فورتو/فورفور

مرسدس/رنو

مرسدس برای تولید مدل‌های اسمارت به سراغ رنو رفت و با تغییراتی اندک روی پلتفرم موتور عقب-دیفرانسیل عقب رنو توئینگو، خودروی کوچک اسمارت را روانه بازار کرد. مرسدس همین روش را برای تولید پیکاپ خود یعنی X کلاس نیز که بر پایه نیسان ناوارا ساخته می‌شد تکرار کرد.