۷ جایگزین ارزان‌تر برای پورشه کاین کوپه

راه‌های ارزان‌تری برای تصاحب یک شاسی‌بلند کوپه‌ی سریع وجود دارد…

کلاس خودروهای شاسی‌بلند کوپه در بین متخصصان خودرویی طرفداران زیادی ندارد اما معرفی پورشه کاین کوپه در چند هفته‌ی اخیر باعث شد بازهم بدانیم نظر ما لزوماً با نظر خودروسازان یکی نیست. ب‌ام‌و این کلاس را در سال ۲۰۰۸ و با معرفی X6 اختراع کرد و از آن زمان تاکنون خودروسازان زیادی وارد بازی شده‌اند. این خودروها معمولاً ارزان‌قیمت نیستند و بهای آن بیشتر از شاسی بلندهای استاندارد است.

برای مثال قیمت پایه کاین کوپه‌ی مجهز به پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳۳۵ اسب بخاری از ۷۵۳۰۰ دلار آغاز می‌شود درحالی‌که برای خرید مدل توربوی ۵۴۱ اسبی آن باید ۱۳۰۱۰۰ دلار بپردازید. در مقام مقایسه باید گفت کاین استاندارد در نسخه پایه ۶۵۷۰۰ دلار قیمت داشته و مدل توربوی آن نیز با ۱۱۸۱۰۰ دلار در دسترس است. خب اگر شما خواهان یک شاسی‌بلند کوپه‌ی سریع و لوکس هستید اما توانایی خرید کاین کوپه را ندارید پس بهتر است نگاهی به این ۷ جایگزین ارزان‌تر بیندازید!

  • پورشه کاین توربو مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶

اولین خودروی این لیست یک شاسی‌بلند کوپه نیست اما شاید چیز بدی هم نباشد. تا زمانی که مشکلی با خرید خودروهای کارکرده نداشته باشید می‌توانید کاین نسل قبلی را با بهای کمتر از ۷۰ هزار دلار هم پیدا کنید. کاین توربوی نسل قبل بجای پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳۳۵ اسبی کاین کوپه‌ی جدید از نیروگاه ۸ سیلندر ۴٫۸ لیتری توئین توربو با قدرت ۵۲۰ اسب بخار استفاده می‌کند. این خودرو نه تنها سریع‌تر از کاین کوپه بوده بلکه ارزان نیز هست و درعین‌حال فضای بار بهتری دارد.

  • ب‌ام‌و X6 M مدل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷

اگر به دنبال خرید شاسی‌بلندی کوپه هستید پس چرا استاد این کلاس را انتخاب نکنید؟ ب‌ام‌و X6 به اندازه‌ی کاین کوپه‌ی جدید زیبا نیست اما شما می‌توانید نسخه‌ی پرچم‌دار M آن را با قیمت بسیار نازل‌تری بخرید. نسخه‌های کارکرده‌ی این خودرو با بهای زیر ۷۰ هزار دلاری در دسترس هستند. نیروبخش X6 M پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربو با قدرت ۵۶۷ اسب بخار است که بیشتر از قدرت کاین کوپه توربوی جدید می‌باشد. نسل جدید X6 M با قدرت بالاتر از ۶۰۰ اسب بخار هم در راه است اما فعلاً باید با نسل فعلی سر کنید.

  • مرسدس-ای ام جی GLE 63 S کوپه ۲۰۱۷

ما دروغ نخواهیم گفت! مرسدس زیباترین خودروی لیست نیست؛ اما این به معنی عبور از آن نیست. این هیولا از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۵٫۵ لیتری توئین توربوی ۵۷۷ اسب بخاری استفاده می‌کند. با این قدرت عظیم، GLE 63 S کوپه می‌تواند تنها در عرض ۳٫۸ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد و می‌توان نمونه‌های تمیز آن را با قیمت زیر ۷۵ هزار دلار پیدا کرد.

  • رنجروور اسپورت SVR مدل ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶

رنجروور اسپورت شاید شاسی‌بلندی کوپه نباشد اما نسخه‌ی کوچک‌تر از رنجروور فول سایز بوده و نسخه‌ی SVR آن دنیای دیگری دارد. این خودرو از نیروگاه ۸ سیلندر ۵ لیتری سوپرشارژردار با قدرت ۵۵۰ اسب بخار استفاده کرده و می‌توان آن را با قیمت زیر ۷۰ هزار دلار خریداری کرد. شاید رنجروور اسپورت SVR قوی‌ترین خودروی لیست نباشد اما یکی از بهترین صداهای تولیدی را دارد.

  • مزراتی لوانته مدل ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

مازراتی لوانته GTS

پورشه در صنعت خودرو یک نام هیجان‌انگیز است اما مزراتی یک حس ناب ایتالیایی دارد که کمتر خودروسازی از آن برخوردار می‌باشد. اگرچه لوانته از نظر فنی یک شاسی‌بلند کوپه نیست اما خودرویی عالی بوده و نسخه‌های کارکرده‌ی S آن با بهای زیر ۷۰ هزار دلار پیدا می‌شوند. این خودرو از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو با قدرت ۴۲۴ اسب بخاری استفاده کرده و صدای اگزوز آن تداعی کننده‌ی یک فراری تمام‌عیار است.

  • آئودی Q8

پورشه کاین کوپه از پلتفرم MLB اوو گروه فولکس‌واگن استفاده کرده و همین معماری در آئودی Q8 هم دیده می‌شود. ما فکر می‌کنیم Q8 ظاهر جذاب‌تری در مقایسه با پسرعموی خود داشته و قیمت پایه‌ی آن‌هم ۶۷۴۰۰ دلار است که حدود ۸ هزار دلار کمتر از شاسی‌بلند پورشه با همان پیشرانه می‌باشد.

  • اینفینیتی FX50/QX70 مدل ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴

اینفینیتی FX50 که با نام QX70 هم شناخته می‌شود گزینه‌ی ارزان‌قیمت ماست. این خودرو از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۵ لیتری ۳۹۰ اسب بخاری استفاده کرده و می‌توان آن را با قیمت کمتر از ۳۵ هزار دلار خرید. FX50 در زمانی عرضه شده که ایده‌ی تولید شاسی‌بلند کوپه کم‌کم پدیدار می‌شود. این خودرو یکی از اولین نمونه‌هایی است که استایل کوپه مانند را با فضای بار و کابین مناسب پیوند زده است.

منبع: carbuzz