پرفروش‌ترین سدان‌های بازار ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۷

این روزها در بازارهای جهانی سدان‌ها به‌طور قابل‌توجهی زیر سایه کراس‌اوورها قرار گرفته‌اند و این ماشین‌های چهاردر خانوادگی تا حدودی در حاشیه قرار گرفته‌اند. این روند تا جایی پیش رفته که لکسس گفته است طی سال‌های آینده سدان‌ها به‌طور کامل از بین خواهند رفت مگر اینکه به خودروهای پویاتری تبدیل شوند که کاربردی بیشتر از استفاده در تعطیلات آخر هفته خانواده‌ها داشته باشند. بااین‌حال رئیس تویوتا معتقد است که تجربه‌ای که در سدان‌ها وجود دارد را نمی‌توان در کراس‌اوورها پیدا کرده اما بااین‌وجود به عقیده وی سدان‌ها اگر تکامل پیدا نکنند، نمی‌توانند دوام بیاورند؛ اما علیرغم این موارد، سدان‌های باسابقه و خوش‌نام به این زودی‌ها میدان را در اختیار کراس‌اوورها قرار نخواهد داد چراکه هنوز هم اگر تراک‌ها را در نظر نگیریم، سدان‌ها پرفروش‌ترین خودروهای ایالات‌متحده محسوب می‌شوند؛ بنابراین در ادامه این مطلب پرفروش‌ترین سدان‌های بازار ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۷ را معرفی کرده‌ایم.

۱۰- شورلت مالیبو

شورلت سال گذشته نسل جدید سدان مالیبوی خود را معرفی نمود که از استایل بیرونی شیک و کابین جاداری برخوردار بوده و مصرف سوخت آن‌هم بهبود یافته است. این سدان آمریکایی همچنین با سیستم‌هایی چون حفظ حرکت میان خطوط، هشدار تغییر خط و هشدار ترافیک عقب، خودروی بسیار ایمنی هم هست. بااین‌حال درحالی‌که فروش نسل جدید مالیبو در ابتدا بسیار خوب بود اما امسال در مقایسه با سال گذشته فروش آن ۱۶.۵ درصد کاهش یافته است. ولی بااین‌وجود مالیبو هنوز هم خودروی پرسودی برای جنرال موتورز است.

۹- هیوندای الانترا

برخلاف نسل قبلی، نسل جدید هیوندای الانترا انتخاب مناسبی برای کسانی است که به دنبال خودرویی هستند که ارزش بالایی در قبال مبلغ پرداختی دارد. این سدانی جادار با سواری خوب است که به بسیاری از فناوری‌های ایمنی مدرن مانند سیستم تشخیص نقاط کور، هشدار ترافیک عقب و سیستم کمک به تغییر خطوط است. بااین‌حال امسال فروش الانترا نیز مانند مالیبو به میزان ۸٫۸ درصد کاهش داشته است.

۸- شورلت کروز

شورلت کروز پس از تغییر نسل کامل در سال ۲۰۱۶ خودروی بسیار محبوبی شده است. دشوار می‌توان بررسی‌ای از این سدان کامپکت آمریکایی را پیدا کرد که در آن به خاطر کارایی، ارزش و ویژگی‌های داخلی مورد تعریف و تمجید قرار نگرفته باشد. همچنین بررسی‌ها نشان داده که کروز توازنی است میان ویژگی‌های هوندا سیویک و هیوندای الانترا. درواقع این خودرو کار خود را به‌خوبی انجام داده و درنتیجه فروش آن تا ماه اکتبر امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳٫۴ درصد افزایش داشته است.

۷- فورد فیوژن

فورد فیوژن خودروی خوبی است و افراد کمی ادعا کرده‌اند که غیر این است. جدیدترین نسخهٔ این خودرو حتی در یک نسخهٔ اسپرت هم ارائه می‌شود که به سیستم کنترل مداوم کمک‌فنرها، سیستم تشخیص دست‌اندازها، ورودی‌های هوای بزرگ‌تر، رینگ‌های ۱۹ اینچی و چهار سر اگزوز مجهز است. همچنین فورد نسخهٔ هیبریدی فیوژن را هم ارائه کرده است؛ اما بااین‌وجود تعجب‌برانگیز است که فروش این سدان آمریکایی نسبت به سال گذشته ۲۲٫۶ درصد کاهش یافته که رقم بسیار زیادی محسوب می‌شود.

۶- نیسان سنترا

نیسان در بازاریابی برای سنترا موفق عمل کرده است. علیرغم اینکه در برخی بررسی‌ها گفته شده که سنترا تا حدودی خودرویی پرسروصدا است، اما سازندهٔ ژاپنی تخفیف‌های خوبی را برای سدان کامپکت خود ارائه می‌کند. به همین خاطر فروش سنترا تا ماه اکتبر ۲۰۱۷ نسبت به سال گذشته ۰٫۲ درصد افزایش داشته و در بین پرفروش‌ترین سدان‌های بازار ایالات‌متحده قرار گرفته است.

۵- نیسان آلتیما

هرچند نیسان آلتیما در لیست پرفروش‌ترین سدان‌های آمریکا در جایگاه قابل‌توجه پنجم قرار گرفته است اما فروش آن در مقایسه با سال گذشته ۱۷٫۱ درصد کاهش داشته است چراکه نسل کنونی آلتیما از سال ۲۰۱۲ روی خط تولید قرار دارد و خودروی نسبتاً سالخورده‌ای شده است. بااین‌حال این خودرو هنوز هم سدان جادار با مصرف سوخت مناسب است اما به نظر می‌رسد خریداران گزینه‌های جدیدتر را ترجیح می‌دهند.

۴- هوندا آکورد

در نیمهٔ اول سال ۲۰۱۷ فروش سدان‌های متوسط درمجموع ۱۵ درصد کاهش داشته است اما این لزوماً برای سدان محبوبی چون هوندا آکورد خبر بدی نیست. هوندا برای سال ۲۰۱۸ نسل جدید این ماشین را معرفی کرده است که از هر لحاظ اسپرت‌تر شده و از تکنولوژی‌های اتصالی مدرن، کیفیت ساخت بالا و فضای داخلی زیاد برای سرنشینان بهره می‌برد. آکورد یک سدان خانوادگی واقعی است و مردم هنوز هم خواهان آن هستند. البته فروش این سدان ژاپنی تا ماه اکتبر امسال نسبت به سال قبل ۲٫۳ درصد کاهش داشته است اما به‌زودی نسل جدید این آمار را بهبود خواهد داد.

۳- تویوتا کرولا

تویوتا کرولا قطعاً یکی از پرفروش‌ترین خودروهای دنیا است و به همین خاطر همیشه موردتوجه قرار گرفته است؛ اما بااین‌حال و با وجود قابلیت اطمینان بالا و قیمت رقابتی، فروش کرولا امسال ۹ درصد کاهش یافته است. شاید این امر بدین دلیل باشد که کرولا را نمی‌توان در بین زیباترین خودروهای جهان قرار داد یعنی مشکلی که خود تویوتا هم آن‌را پذیرفته است.

۲- تویوتا کمری

احتمالاً انتظار داشتید تویوتا کمری را در صدر لیست پرفروش‌ترین سدان‌های ایالات‌متحده ببینید اما این‌گونه نیست. با معرفی نسل کاملاً جدید و البته تحسین‌برانگیز کمری، تویوتا فعلاً توانسته حفره‌های ایجاد شده توسط نسل قبلی را پُر کند که نتوانست در سال‌های پایانی عمر خود فروش بالایی را تجربه کند. درهرحال نسل جدید کمری اولین سدانی است که پس‌ازاینکه رئیس تویوتا آقای «آکیو تویودا» اعلام کرد که «هیچ خودروی خسته‌کننده‌ای در آیندهٔ این شرکت وجود نخواهد داشت» معرفی شده است؛ اما بااین‌وجود نسل جدید این سدان ژاپنی حتی با وجود طراحی جذاب هنوز موفق به کسب عنوان پرفروش‌ترین سدان ایالات‌متحده نشده است.

۱- هوندا سیویک

سال گذشته هوندا سیویک از لحاظ فروش یک پدیده بود و امسال نیز همچنان یک پدید محسوب می‌شود چراکه تا ماه اکتبر امسال موفق به ثبت رشد ۱٫۵ درصدی فروش شده است؛ بنابراین پس از تراک‌های فورد، شورلت و دوج، هوندا سیویک پرفروش‌ترین خودروی ایالات‌متحده محسوب می‌شود. البته سیویک همیشه خودروی محبوبی بوده است اما نسل جدید آن به خودرویی قدرتمندتر، جادارتر و زیباتر تبدیل شده است. همچنین اگرچه ممکن است برای صحبت در مورد عملکرد بلندمدت این سدان ژاپنی خیلی زود باشد اما سیویک همیشه در مقایسه با رقبای مستقیم خود، خودرویی مقرون‌به‌صرفه، قابل‌اعتماد و سرگرم‌کننده بوده است.

منبع: CarScoops