نیش گاز: پورشه ماکان GTS یا آئودی SQ5؟!

خب فرض می‌کنیم که شما به یک کراس اوور نیاز دارید، خودرویی که فضای کابین زیادی را به همراه سیستم چهار چرخ محرک ارائه کند اما خب نمی‌خواهید مدل‌های رده میانی و عادی‌ای همچون تویوتا راو ۴ یا شورولت اکوئینکس را بخرید.

Porsche Macan GTS vs Audi SQ5
ترسی به خود راه ندهید زیرا انتخاب‌های خوب فراوانی وجود داشته و دو نمونه از بهترین‌های این کلاس پورشه ماکان GTS و آئودی SQ5 هستند. این قدبلندهای اسپورت دارای شاخصه‌هایی همچون سرعت، هیجان و شیک بودن هستند. کدام‌یک را بیشتر دوست دارید؟

پورشه از قلب تپنده ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربویی سود می‌برد که قدرت ۳۶۰ اسب بخاری دارد. یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک این نیرو را از طریق سیستم مدیریت کشش پورشه و سیستم چهار چرخ محرک به چهار گوشه می‌رساند.

همانند پسرعموی خود، آئودی SQ5 نیز دارای پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو است. این پیشرانه در آئودی خروجی ۳۵۴ اسبی داشته و گشتاور آن نیز کمتر است. این محصول شیک ارباب حلقه‌ها به‌صورت استاندارد از یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک کواترو سود می‌برد.

پورشه ادعا می‌کند ماکان می‌تواند در ۵ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد. SQ5 یک‌دهم ثانیه کندتر بوده اما در شرایط واقعی هرگز متوجه این تفاوت‌ها نخواهید شد.

از نظر قیمت‌گذاری آئودی مزیت پررنگی داشته و بهای آن از حدود ۵۵ هزار دلار آغاز می‌شود درحالی‌که برای خرید پورشه ماکان GTS باید حداقل ۷۰ هزار دلار در جیب داشته باشید. آیا این خودرو ارزش اضافه پرداخت ۱۵ هزار دلاری را دارد؟ خب تصمیم در این باره بر عهده شماست! نظرات خود درباره این دو شاسی‌بلند شیک و لوکس را با ما در میان بگذارید.

Porsche Macan GTS vs Audi SQ5