نگاهی عمیق‌تر به پورشه ۹۱۱ GT2 RS مجهز به پکیج وایساخ

بخش اعظم اخبار کنونی دنیای خودرو را بحث الکتریکی سازی تشکیل می‌دهد و البته پورشه نیز با سدان تمام الکتریکی میشن E پاسخ مناسبی به این تقاضا خواهد داد اما خب وضعیت یاد شده به این معنی نیست که خودروهای اسپورت سنتی از یاد می‌روند. در حقیقت نمی‌توان چیزی فراتر از پورشه ۹۱۱ GT2 RS را تصور کرد. شاید این خودرو را بتوان بارزترین مثال از اینکه چرا محصولات اسپورت سنتی هنوز هم ذات پورشه را تعریف می‌کنند دانست.

پورشه 911 GT2 RS
بله ماکان در سال پیش فروشی سه برابر بیشتر از ۹۱۱ داشته و کاین نیز از جمله محصولات پرفروش اشتوتگارتی‌ها بوده اما همانند نسل اول کاین که باعث افزایش سود پورشه برای ساخت کررا GT شد، این شاسی بلندهای جدید نیز منبع بسیار مهمی برای توسعه نسل جدید پورشه و دیگر اعضای خانواده محسوب می‌شوند.

پورشه 911 GT2 RS
یکی از مهم‌ترین مثال‌ها خودروی ۹۱۱ GT2 RS است که حد نهایی این خانواده محسوب می‌شود. GT2 RS موردبحث سریع‌ترین خودروی تولیدی دیفرانسیل عقب پیست نوربرگ رینگ بوده و همچنین قدرتمندترین نسخه جاده‌ای تاریخ ۹۱۱ به شمار می‌رود. این نمونه ویژه که در تصاویر مشاهده می‌کنید نسخه‌ای عادی نیست زیرا به پکیج سفارشی وایساخ Weissach مجهز شده است.

پورشه 911 GT2 RS
پکیج موردنظر دارای قطعات تیتانیومی و پلاستیکی تقویت شده با فیبر کربن است که باعث می‌شود وزن خودرو حدود ۳۰ کیلوگرم کاهش یابد. بخشی از این کاهش وزن به استفاده از رینگ‌های منیزیمی و لبه صندوق کربنی نیز مربوط است. البته میله‌های ضد لغزش و سقف نیز از کربن ساخته شده‌اند. رول کیج استفاده شده نیز از جنس تیتانیوم بوده و حتی پدال شیفترهای گیربکس ۷ سرعته PDK نیز از فیبر کربن ساخته شده‌اند تا وزن خودرو تا حد ممکن کاهش یابد.

اگرچه پورشه اشاره‌ای به میزان تولید ۹۱۱ GT2 RS مجهز به پکیج وایساخ نکرده اما گفته می‌شود سقف تولید آن تنها به ۱۰۰۰ دستگاه محدود است. اکثر ما تنها می‌توانیم آن را در بازی فورزا موتور اسپورت ۷ ببینیم!

[دانلود ویدئو]