معرفی پرسودترین خودروی دنیا!

فورد و جنرال موتورز با حذف تعدادی از سدان های خود روی تولید پیکاپ ها، کراس اوورها و شاسی بلندهای سودده تر تمرکز کرده‌اند. البته این حرکت خیلی سورپرایز کننده نیست زیرا از این خودروها به عنوان گاوهای شیرده نام می‌برند اما گزارش جدید منتشر شده نشان می‌دهد که پرسودترین خودروی دنیا در واقع از نوع اسپورت و سواری است.


بنا به گزارش بلومبرگ، نسل جدید پورشه ۹۱۱ کد ۹۹۲ پرسودترین (متناسب با کلاس و ویژگی‌های خود و دیگر خودروها) خودروی دنیا در مقایسه با هر خودروی معرفی شده در سال گذشته است. البته این یک پارامتر عجیب است اما بلومبرگ می‌گوید این خودرو حدود ۳۰ درصد از درآمد پورشه را تأمین می‌کند. این در حالی است که ۹۱۱ حدود ۱۱ درصد از فروش این خودروساز را تشکیل می‌دهد.


دلیل این امر احتمالاً برای هر فردی که با پورشه آشنا باشد سورپرایز کننده نیست. درحالی‌که قیمت پایه‌ی این خودرو برابر با ۹۷۴۰۰ دلار است اما به راحتی می‌توان با انتخاب چند آپشن همچون پکیج پریمیوم، صندلی‌های چرمی، رنگ بدنه‌ی متالیک و… بهای آن را حدود ۲۰ هزار دلار بیشتر کرد.


همچنین نسخه‌های بی‌شماری از این خودرو تولید می‌شود. اضافه کردن سیستم چهار چرخ محرک باعث می‌شود بهای این خودرو به ۱۰۴۷۰۰ دلار برسد درحالی‌که مدل کابریولت هم حداقل بهای ۱۱۰۲۰۰ دلاری دارد.


همین‌الان پرچم‌دار خانواده‌ی ۹۱۱ با نام کررا ۴S کابریولت شناخته می‌شود که بهای پایه‌ی ۱۳۳۴۰۰ دلاری دارد. البته نسخه‌های گران‌تر این خودرو شامل ۹۱۱ GT3 و توربو هم در راه هستند.


واضح است که این مدل‌های فول تر بهای بیشتری خواهند داشت. یکی از مدیران بلومبرگ هم می‌گوید:

اگر در نظر بگیریم که پورشه تعداد ۱۰ هزار دستگاه توربو را بفروشد در واقع سود نیم میلیارد دلاری را به دست خواهد آورد.

اگرچه ۹۱۱ یک گاو شیرده جذاب برای پورشه است اما جدیدترین محصول این خودروساز نسبت به سایر محصولات سود بسیار کمتری را نصیب این خودروساز خواهد کرد. درباره‌ی تایکان صحبت می‌کنیم که علیرغم داشتن قیمت پایه‌ی ۱۵۰۹۰۰ دلاری، انتظار نمی‌رود تا سال ۲۰۲۳ سوددهی خوبی داشته باشد.