معرفی سوبارو فارستر اسپرت با پیشرانه ۱.۸ لیتری توربو

سوبارو نسخه جدیدی از فارستر ۲۰۲۰ را برای بازار ژاپن معرفی کرد.

این خودروی جدید که فارستر اسپرت نام گرفته از پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری توربو با قدرت ۱۷۵ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتون متر استفاده می‌کند. فارستر در بازار آمریکای شمالی با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری تنفس طبیعی عرضه می‌شود. این پیشرانه ۱۸۲ اسب بخار قدرت داشته و گشتاور آن نیز ۶۰ نیوتون متر کمتر از مدل توربو است.

فارستر اسپرت همچنین دارای برخی تغییرات در سیستم تعلیق بوده و به‌صورت استاندارد از گیربکس CVT و سیستم چهار چرخ محرک سوبارو سود می‌برد.

از نظر بصری تفاوت‌هایی بین این خودرو و سایر نسخه‌ها وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به جلوپنجره و رینگ‌های تیره اشاره کرد. در کابین نیز پوشش جیر و چرم بکار رفته و یک سیستم پایش راننده پیشرفته وجود دارد که قادر است به‌صورت خودکار پارامترهای گوناگونی همچون موقعیت صندلی و آینه‌ها را بسته به اینکه چه کسی پشت فرمان است تنظیم کند.

مشتریان ژاپنی خواهند توانست این خودرو را با قیمت پایه معادل ۳۱۴۰۰ دلار سفارش دهند.

اگرچه احتمال دارد فارستر اسپرت در برخی بازارهای دیگر همچون استرالیا عرضه شود اما سوباروی آمریکا از اشاره به احتمال عرضه این خودرو در این کشور خودداری کرده است. اگر این خودرو وارد بازار آمریکا شود احتمالاً می‌تواند تأثیر مثبتی روی فروش فارستر بگذارد.