مشخصات عملکردی مرسدس-ای‌ام‌جی G63 جدید


حدود یک ماه از معرفی نسل جدید مرسدس بنز G کلاس می‌گذرد. هم‌اکنون ما آماده آشنایی با نسخه قوی‌تر ساخت AMG می‌شویم و همان‌گونه که انتظار دارید این خودرو غول مرحله آخر است! به مرسدس-ای‌ام‌جی G63 2019 سلام کنید! این شاسی‌بلند جعبه‌ای شکل در ۴٫۴ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت رسیده که حدود نیم ثانیه بهتر از نسل قبلی خود می‌باشد.

مرسدس-ای‌ام‌جی G63
غول آلمان‌ها چگونه به این شتاب رسیده است؟ احتمالاً به افزایش قدرت این خودرو به واسطه مهندسان AMG فکر می‌کنید اما خب این تنها بخشی از داستان است. پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربوی آشنا در این خودرو حفظ شده اما قدرت آن هم‌اکنون به ۵۷۷ اسب بخار رسیده که قطعاً خروجی چشمگیری است اما در مقایسه با قدرت پیشرانه قبلی تنها ۱۴ اسب بخار افزایش داشته است؛ بنابراین باید انتظار کاهش وزن زیادی را نسبت به نسل قبلی داشته باشیم که همین‌طور هم هست زیرا G63 2019 حدود ۱۷۴ کیلو سبک‌تر است.

مرسدس-ای‌ام‌جی G63
شاید متوجه شده باشید که قدرت این خودرو با AMG GT R یکسان است. خب اشتباه نمی‌کنید اما این پیشرانه در شاسی‌بلند جدید مرسدس گشتاور ۸۵۰ نیوتون متری داشته که بیشتر از نسل قبلی خود و همچنین GT R می‌باشد. همه این موارد می‌توانند شما را صاحب خودرویی کنند که در جنگ‌های خیابانی عرق شرم را بر پیشانی بسیاری از سدان های اسپورت قلدر بنشاند!

مرسدس-ای‌ام‌جی G63
البته G63 جدید چیزی بیشتر از قلب آهنین خود دارد. انتقال دهنده نیروی پیشرانه گیربکس ۹ سرعته اسپید شیفت TCT با حالت کاملاً دستی است که از شیفترهای دستی روی فرمان سود می‌برد. سیستم چهار چرخ محرک ۴MATIC AMG نیز ۶۰ درصد قدرت را به عقب می‌فرستد درحالی‌که بهینه‌سازی‌های صورت گرفته روی سیستم تعلیق نیز عملکرد بهتری را در آفرود به ارمغان می‌آورد.

مرسدس-ای‌ام‌جی G63

مرسدس-ای‌ام‌جی G63
مرسدس-ای‌ام‌جی G63 از نظر بصری به لطف جلوپنجره منحصربه‌فرد خود به آسانی قابل تشخیص است. ترمزهای بزرگ‌تر و قوس‌های چرخ بزرگ‌تر رینگ‌های ۲۲ اینچی سفارشی را در برمی‌گیرند. یک سیستم اگزوز تغییر کرده نیز صدای جذاب پیشرانه ۸ سیلندر را از طریق خروجی‌های کناری جذاب به گوش شنوندگان می‌رساند. نشان‌های ویژه، رکاب‌های درب AMG و کالیپرهای ترمز قرمز بخشی از تفاوت‌های این نسخه محسوب می‌شوند.

مرسدس-ای‌ام‌جی G63

G63 که اواخر سال جاری عرضه خواهد شد دارای مدل اختصاصی و انحصاری ادیشن ۱ خواهد بود که به عنوان مدل پرچم‌دار عرض اندام خواهد کرد. این پکیج ظاهری دارای رنگ بدنه مشکی با نوارهای خاکستری مات در کناره‌ها و نوارهای قرمز روی آینه‌ها می‌باشد. همچنین پکیج شب AMG نیز باعث تیره‌تر شدن چراغ‌های جلو و عقب و رینگ‌های ۲۲ اینچی خواهد شد.

مرسدس-ای‌ام‌جی G63
مرسدس-ای‌ام‌جی G63 2019 در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ معرفی خواهد شد.

[دانلود ویدئو]