رکورد تولید جدید برای بوگاتی شیرون

در حدود ۲ سالی که از آغاز تولید بوگاتی شیرون می‌گذرد، این شرکت ۲۰۰ دستگاه از هایپرکار مشهور خود را تولید کرده است. دویستمین خودروی تولیدی یک شیرون اسپورت ۱۱۰ Ans سفارشی است که مراسمی برای گرامی داشت تولید آن در تأسیسات مولشایم برگزار شده است.


این خودرو از رنگ و ترکیب متفاوتی در بدنه و کابین استفاده کرده و در بدنه‌ی آن رنگ‌های پرچم فرانسه دیده می‌شود. شایان ذکر است این خودرو تنها یکی از ۲۰ دستگاه در نظر گرفته شده برای تولید می‌باشد. شیرون ۱۱۰ Ans موردبحث همچنین از برخی آپشن های گران‌قیمت همچون سقف شیشه‌ای اسکای ویو سود برده و به سوئیس فرستاده خواهد شد.


استفان وینکلمن مدیرعامل بوگاتی می‌گوید:

شما نمی‌توانید چیزی را حس کنید اما زمانی که ببینید دویستمین شیرون از کارخانه بیرون آمده احساس غرور خواهید کرد. این خودرو گرامی داشتی برای تاریخچه‌ی کمپانی و میراث فرانسه می‌باشد.

ساخت هر دستگاه شیرون حداقل ۱۰ ماه زمان می‌برد و خود فرایند مونتاژ نهایی در ۸ هفته صورت می‌پذیرد. در اولین سال تولید بوگاتی ۷۰ دستگاه شیرون ساخت و پس از آن هم شاهد مونتاژ ۷۶ دستگاه دیگر بودیم. این خودروساز انتظار دارد در سال جاری تولید بیش از ۸۰ دستگاه از هایپرکار گران‌قیمتش را به اتمام برساند. در کل ۵۰۰ دستگاه شیرون ساخته خواهد شد که کمتر از ۱۰۰ دستگاه دیگر برای سفارش باقی مانده است.


تمامی نسخه‌های شیرون از مدل استاندارد گرفته تا اسپورت و اسپورت ۱۱۰ As از پیشرانه‌ی ۱۶ سیلندر ۸ لیتری کوادتوربو استفاده می‌کنند. این پیشرانه قدرت ۱۵۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۶۰۰ نیوتون متری دارد. مدل دیوو هم از همان پیشرانه استفاده کرده اما سبک‌تر از شیرون می‌باشد.