تحقیق از مدیرعامل پورشه به خاطر پرداخت‌های غیرقانونی

اندکی پس از آنکه مشخص شد بازرسان آلمانی به مقرهای پورشه در اشتوتگارت یورش برده‌اند، گزارش شده از اولیور بلوم مدیر اجرایی این خودروساز نیز به خاطر احتمال موافقت با پرداخت مبالغ غیرقانونی و نقض قوانین اعتباری تحقیق می‌شود.


روزنامه‌ی آلمانی Stuttgarter Nachrichten ادعا می‌کند بلوم شاید با پرداخت مبالغی به اعضای شورای کارگری پورشه و سو استفاده از صندوق‌های شرکت موافقت کرده باشد. البته اتونیوز می‌گوید این روزنامه از اشاره به منبع خبر خود خودداری کرده است.

دفتر دادستانی اشتوتگارت واکنشی به این خبر نداده و پورشه هم درباره‌ی آن صحبت نکرده و گفته هرگز درباره‌ی جزئیات بازرسی‌های در جریان، صحبتی انجام نمی‌دهد.


دادستان آلمان روز سه‌شنبه تأیید کردند که با ۱۷۶ نیروی پلیس، کارکنان اداره مالیات و ۱۰ بازرس محلی به دفاتر پورشه رفته‌اند. این مقام قضایی می‌گوید از تعدادی از مدیران پورشه به خاطر موافقت با پرداخت مبالغی مشکوک به اعضای شورای کارگری شرکت تحقیق شده است. دفاتر و حتی خانه‌های شخصی بلوم نیز به همین خاطر مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.

سو استفاده از وجوه صندوق‌های اعتباری در آلمان جرم بزرگی بوده و مجرمان می‌توانند تا ۱۰ سال زندانی شوند.


پورشه اوایل ماه جاری میلادی مجبور به پرداخت ۵۹۸ میلیون دلار جریمه به خاطر نقش خود در رسوایی دیزل گیت شد. همان‌گونه که قبلاً هم گفته بودیم به نظر می‌رسد داستان دیزل گیت همچنان ادامه داشته باشد و خبرهای بیشتری در آینده از آن منتشر شود.