اولین تصاویر جاسوسی از ب‌ام‌و M4 کابریولت

پس از مشاهده‌ی تصاویر جاسوسی متعدد از ب‌ام‌و سری ۴ کابریولت جدید، سرانجام چشممان به جمال مدل پرچم‌دار M4 نیز روشن شد. این خودرو در نزدیکی نوربرگ رینگ رؤیت شده و قطعاً در آینده وارد جهنم سبز نیز خواهد شد.


هنوز تصاویر واضح و مشخصی از سری ۴ کابریولت جدید منتشر نشده بنابراین فهمیدن تفاوت‌های این دو خودرو یک چالش است. اگرچه چیز خاصی را نمی‌توان تشخیص داد اما انتظار می‌رود M4 از نمای جلوی مشابه نسخه‌ی استاندارد استفاده کند اما از ویژگی‌های گیراتر همچون ورودی‌های هوای بزرگ‌تر سود ببرد.


این نسخه‌ی آماده‌ی تست از رینگ‌های بزرگ دوپره استفاده کرده است. کالیپرهای ترمز M و دیسک‌های سوراخ‌دار را نیز می‌توان در این خودرو مشاهده کرد.


به نظر می‌رسد هنوز فرایند طراحی بخش عقب این خودرو نهایی شده زیرا اگزوزها ظاهر عجیبی دارند. انتظار می‌رود مدل تولیدی از یک دیفیوزر که بین خروجی‌های اگزوز قرار گرفته استفاده کند.

خبرهای اخیر نشان می‌دهد نسل جدید ب‌ام‌و M3 و M4 از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو استفاده کنند. این پیشرانه در حالت استاندارد قدرت ۴۷۳ اسب بخاری داشته و نسخه‌ی داغ‌تر کامپتیشن خروجی ۵۰۳ اسبی خواهد داشت. ظاهراً گیربکس‌های قابل انتخاب نیز از نوع ۷ سرعته دوکلاچه و دستی خواهند بود. شایعاتی درباره‌ی استفاده از سیستم چهار چرخ محرک به گوش رسیده اما احتمالاً این ویژگی به‌صورت یک آپشن در دسترس خواهد بود.

نسل‌های جدید این دو خودرو ظاهراً اواسط سال آینده معرفی خواهند شد. البته این تاریخ برای رونمایی مدل‌های هاردتاپ در نظر گرفته شده است. M4 کانورتیبل احتمالاً در آینده و پس از معرفی مدل‌های سقف ثابت پدیدار خواهد شد.