اولتیمیت E، موشک جیبی برابوس با بهایی گزاف!

برابوس در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۹ از خودروی اولتیمیت E خود رونمایی کرد.


این خودرو که بر پایه‌ی نسخه‌ی پیش از فیس لیفت اسمارت EQ فورتو کابریو شکل گرفته توسط برابوس موشک ارزان‌قیمت نام‌گذاری شده اما خب در ادامه خواهید دید که این‌گونه نیست.


پیش از آنکه خیلی هیجان‌زده شوید باید بدانید این خودرو جزو محصولات اخیر برابوس که قدرت زیادی دارند نیست. در واقع اولتیمیت E کاملاً در طیف متفاوتی قرار داشته و با آپگریدهایی که صورت گرفته قدرت ۹۱ اسب بخاری و گشتاور ۱۸۰ نیوتون متری دارد. این رودستر کوچک می‌تواند در عرض ۱۰٫۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد و حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت را ثبت نماید.


پرفورمنس این خودرو با یک سوئیچ به اصطلاح هیجان رانندگی که در کابین نصب شده کنترل می‌شود. این سیستم دارای چهار حالت مختلف شامل حالت سطح ۱ است که باعث می‌شود خودرو همانند EQ فورتو کابریوی عادی عمل کند. در حالت اکو شاهد افزایش میزان احیای انرژی هستیم درحالی‌که حالت اسپورت باعث کاهش آن شده و پاسخ بهتر پدال گاز را به همراه دارد. حالت اسپورت پلاس نیز جذاب‌ترین حالت بوده و پرفورمنس کامل خودرو را ایجاد می‌کند.

جدای از تغییرات فنی، این خودرو به کیت بدنه‌ی پهن، رینگ‌های ۱۸ اینچی و رنگ بدنه‌ی خاص تجهیز شده است. مشتریان می‌توانند رنگ موردعلاقه‌ی خود را سفارش دهند اما خودروی نمایشی دارای رنگ بنفش رویال است.

همین استایل خاص در کابین نیز وجود داشته و صندلی‌های چرمی و آلکانترایی با دوخت سبز روشن خودنمایی می‌کنند. پدال‌های آلومینیومی، دسته‌دنده با برند برابوس و رکاب‌های داخلی نورانی نیز جزو دیگر ویژگی‌ها هستند.

تنها ۲۸ دستگاه از این کوچولوی ریزه میزه ساخته می‌شود و هریک قیمت ۵۸۸۴۵ یورویی دارد. نیازی به گفتن نیست که این قیمتی بسیار زیاد برای خودرویی است که تنها ۱۲۵ کیلومتر برد حرکتی دارد.