انتشار تیزرهای رسمی ب‌ام‌و سری ۱ جدید

با نزدیک شدن زمان رونمایی نسل جدید سری ۱، ب‌ام‌و اقدام به انتشار تیزرهای رسمی این خودرو در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کرده است.


در تصاویری که توسط پیج فیس‌بوک ب‌ام‌و فرانسه منتشر شده شاهد حذف کامل پوشش استتاری این هاچبک آلمانی هستیم. برای اولین بار می‌توانیم نمای جلوی این خودرو را مشاهده کنیم. سری ۱ جدید در مقایسه با نسل پیشین خود از چراغ‌های جلوی جدید، سپر متفاوت، خیزهای عضلانی روی کاپوت و جلوپنجره‌ی بزرگ‌تر سود می‌برد.


با توجه به عناصر مشکی و تریم اسپورت می‌توان گفت تیزر منتشر شده احتمالاً به نسخه‌ی M135i xDrive تعلق دارد. این هاچبک داغ رقیب خودروهایی همچون آئودی S3 اسپورت بک و مرسدس-ای ام جی A35 خواهد بود. ظاهراً پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوی X2 M35i در این خودرو بکار خواهد رفت. این قلب آهنین در برادر قدبلند سری ۱ جدید خروجی ۳۰۶ اسبی و گشتاور ۴۵۰ نیوتون متری دارد.


تصاویر تیزری دیگری نیز توسط پیج فیس‌بوک ب‌ام‌و منتشر شده که در آن یک پروتوتایپ استتار شده با استیکرهای متمایز را مشاهده می‌کنیم.


در همین تصاویر می‌توانیم نگاهی هم به کابین خودرو داشته باشیم که مهندسان پوشش و کاور روی داشبورد را برداشته و پشت آمپرهای دیجیتال نمایان می‌شوند. این پشت آمپرها برخی عملکردها را فراهم کرده و اطلاعات گوناگونی همچون جهت ناوبری را در معرض دید راننده قرار می‌دهند. طراحی کلی کابین از نسل جدید سری ۳ الهام گرفته است.


انتظار می‌رود نسل جدید ب‌ام‌و سری ۱ بیست و هفتم می و در رویدادی ویژه معرفی شود. معرفی عمومی این خودرو در ماه سپتامبر و نمایشگاه خودروی فرانکفورت خواهد بود و فروشش نیز پیش از پایان سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.