افزایش قیمت ۴ هزار دلاری کادیلاک CT6-V

احساس می‌کنیم مدیران کادیلاک فکرهای مرموزی در سر دارند. به تازگی خبری توسط کارز دایرکت منتشر شده که نشان می‌دهد قیمت سدان اسپورت و لوکس CT6-V از ۸۸۷۹۰ به ۹۲۷۹۰ دلار افزایش یافته است. این یعنی افزایش قیمت ۴ هزار دلاری و کادیلاک هم هیچ تغییری در لیست تجهیزات استاندارد این خودرو اعمال نکرده است. البته که این خبر جالب بوده اما این را هم بدانید که عرضه‌ی کل خانواده‌ی CT6 در آمریکای شمالی کنسل شده است. همچنین مدل تولید محدود ۲۷۵ CT6-V هم قبلاً به فروش رفته است. خب پس داستان چیست؟


سال پیش کادیلاک اعلام کرد تولید CTS-V را متوقف خواهد کرد و جای آن را CT6-V خواهد گرفت. زیر کاپوت این سدان اسپورت پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴٫۲ لیتری توئین توربویی قرار دارد که نام آن بلک وینگ بوده و خروجی ۵۵۰ اسبی را نشان می‌دهد. همه‌ی ما از دیدن این خودرو هیجان‌زده بودیم اما پس از آن جنرال موتورز در بیانیه‌ای شوکه کننده خاتمه تولید برخی خودروها از جمله CT6 نسبتاً جدید را اعلام کرد. البته گفته شده عرضه این خودرو در بازار چین ادامه خواهد یافت.


این بازه‌ی زمانی است که اوضاع را عجیب جلوه می‌دهد. اول اینکه ما شایعاتی درباره‌ی حفظ CT6 در آمریکا شنیده‌ایم. همچنین گفته شده بود احتمال تولید مدل پلاتینیم با استفاده از نسخه‌ی کم‌توان‌تر پیشرانه‌ی بلک وینگ وجود دارد. اخیراً نیز جنرال موتورز گفته بود تولید خود در تأسیسات دیترویت را ادامه خواهد داد و به همین خاطر تولید CT6 تا شش ماه دیگر هم تمدید شده بود.


ظاهراً این به معنی تولید CT6-V های بیشتر است هرچند تعداد دقیق آن مشخص نیست؛ و از آنجایی که اولین نمونه‌های این خودرو به سرعت فروخته شده‌اند بنابراین کادیلاک ظاهراً می‌خواهد پول بیشتری به جیب بزند.

آیا این می‌تواند به معنی پایان نقطه‌ی توسعه‌ی CT6 در آمریکا باشد؟ به نظر می‌رسد جنرال موتورز می‌خواهد همانند فورد تمامی سدان های خود را از بازار آمریکا بازنشسته کند. البته امیدواریم که CT6 و CT6-V دوست‌داشتنی حداقل تا چند سال در بازار حضور داشته باشند.