افتتاح بزرگ‌ترین مرکز خودروهای کلاسیک دنیا

جگوار لندروور درباره خودروها و شاسی بلندهای کلاسیک خود تصمیمات جدی اتخاذ کرده است. بخش کلاسیک این خودروساز حدود یک سال پیش تأسیس شده و در این زمان برخی از خاطره‌انگیزترین مدل‌های خود را بازسازی کرده است. هم‌اکنون نیز بزرگ‌ترین مرکز خودروهای کلاسیک توسط این شرکت در کاونتری انگلستان افتتاح شده است.


این تأسیسات بزرگ که گفته شده بزرگ‌ترین مرکز فروش، ساخت و بازسازی خودروهای کلاسیک می‌باشد دارای یک بخش نمایش و ۵۴ بخش کاری است. البته بجای فروش و سرویس خودروهای جدید این تأسیسات روی نمونه‌های کلاسیک تمرکز خواهد داشت.


بازسازی لندروور سری I، رنجروور کلاسیک، جگوار E تایپ و جگوار XKSS در این مکان صورت گرفته و در اینجا بیش از ۵۰۰ خودروی کلاسیک حضور دارند.

مشتریان خواهند توانست جگوارها و لندروورهای کلاسیک بازسازی شده را مستقیماً از خودروساز خریداری نمایند. حتی مرکز سرویس خاص مدل‌های XJ220 نیز در این مکان وجود دارد.

مدیر عملیات خاص جگوار لندروور گفته است:

خودروهای کلاسیک اهمیت بسیار زیادی برای جگوار لندروور دارند. این موضوع چیزی فراتر از ساخت است. این قلب و روح خودروهای کلاسیک جگوار لندروور برای مشتریان سراسر دنیاست. ما قادریم از مشتریان دو برند بزرگ بریتانیایی با برنامه‌های سرویس کامل خودروهای کلاسیک در مکانی فوق‌العاده حمایت کنیم.

خودروهایی که از مرکز خودروهای کلاسیک جگوار لندروور بیرون می‌آیند توسط اندی والاس امضا می‌شوند. والاس با جگوار در سال ۱۹۸۸ برنده مسابقات ۲۴ ساعته لمانز شده بود. هم‌اکنون ۸۰ نفر در این مکان مشغول به کار هستند که تا پایان سال جاری به ۱۲۰ نفر خواهند رسید.

طرفداران قادر خواهند بود خودروهای کلاسیک را از این تأسیسات برای تجربه رانندگی در محل‌های نزدیک قرض بگیرند و در برخی رویدادها نیز شرکت کنند.