استفاده از تکنولوژی هیبریدی SF90 استراداله در محصولات آتی فراری

یک فراری جدید وجود دارد و آن هیبریدی است. پس از موفقیت لافراری و روندی که صنعت خودرو در عصر کنونی طی می‌کند این موضوع جای تعجبی ندارد. SF90 استراداله جدید هم‌اکنون قوی‌ترین خودروی جاده‌ای تاریخ فراری بوده و پیشرانه‌ی پلاگین هیبریدی آن توانایی تولید ۹۸۶ اسب بخار قدرت را دارد. تکنولوژی‌های این پیشرانه در محصولات آتی فراری نیز بکار خواهند رفت.


میشائیل لیترز، مدیر فنی فراری اخیراً در مصاحبه با اتو اکسپرس اعلام کرده استفاده از این پیشرانه‌ی هیبریدی در دیگر محصولات شرکت بسیار آسان خواهد بود. او گفته است:

محصولات هیبریدی دیگر هم تولید خواهند شد اما مشخصات قوای محرکه خاص خود را خواهند داشت.


قوای محرکه‌ی SF90 استراداله از یک پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴ لیتری با قدرت ۷۶۹ اسب بخاری و گشتاور ۸۰۰ نیوتون متری و سه پیشرانه الکتریکی و مجموعه باتری لیتیوم-یونی تشکیل شده است. یکی از این پیشرانه‌ها در اکسل عقب قرار داشته و دوتای دیگر هم روی اکسل جلو سوار شده‌اند تا ۲۱۷ اسب بخار دیگر را نیز تولید کنند. قدرت ترکیبی پیشرانه‌ها از طریق یک گیربکس ۸ سرعته دوکلاچه به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌شود.


لوئیس کامیلری مدیرعامل فراری پس از رونمایی این خودروی جدید اعلام کرد:

با ورود به این کلاس من مطمئن هستم که مشتریان جدیدی را جذب خواهیم کرد.


فراری تا پایان سال جاری ۵ محصول جدید را تولید خواهد کرد و البته تا سال ۲۰۲۲ باید منتظر هجوم ۱۵ خودروی جدید توسط این کمپانی باشیم. شایان ذکر است ۶۰ درصد این خودروها هیبریدی خواهند بود. برخی از محصولات جدید فراری از نسخه‌ی کم‌توان‌تر این پیشرانه‌ی ۸ سیلندر الکتریکی شده استفاده خواهند کرد. فراری همچنین در حال کار روی قوای محرکه‌ی ۶ سیلندری است که برای مدل‌های ارزان‌تر سری اسپرت بکار خواهد رفت.