آغاز فروش کوچک‌ترین هاچبک داغ فولکس‌واگن

فولکس‌واگن پیش‌فروش کوچک‌ترین هاچبک داغ خود یعنی آپ GTI جدید در آلمان را با قیمت پایه ۱۶۹۷۵ یورویی شروع کرد.

فولکس‌واگن آپ GTi
بدین ترتیب آپ GTI جدید ۷ هزار یورو گران‌تر از مدل پایه این خودرو در آلمان بوده و ۱۱۰۰ یورو نیز ارزان‌تر از گلف پایه نشان می‌دهد.

فولکس‌واگن آپ GTi
نیروبخش این هاچبک بانمک پیشرانه ۱ لیتری توربوی TSI است که قدرت ۱۱۵ اسب بخاری و گشتاور ۲۰۰ نیوتون متری دارد. آپ GTI با این پیشرانه نمی‌تواند هیچ مسابقه درگی را برنده شود اما در زمان قابل‌احترام ۸٫۸ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و سقف سرعت آن نیز ۱۹۶ کیلومتر در ساعت می‌باشد.

فولکس‌واگن آپ GTi
فولکس ادعا می‌کند مصرف سوخت متوسط این خودرو ۵٫۷ لیتر در هر صد کیلومتر می‌باشد.

فولکس‌واگن آپ GTi
به لطف بهبودهای جزئی در بدنه فوراً می‌توان فولکس آپ GTI را نسبت به مدل‌های عادی تشخیص داد. این تغییرات شامل نوار قرمز در جلوپنجره با الگوی شانه عسلی، دو نوار مشکی در کناره‌ها، پوشش مشکی آینه‌های جانبی، یک نوار قرمز در عقب، اسپویلر سقف بزرگ‌تر، رینگ‌های ۱۷ اینچی آلیاژی و مرکز ثقل پایین‌تر (۱۵ میلی‌متر) می‌باشد.

جدای از رنگ‌های بدنه سفید و قرمز که فولکس از آن‌ها به عنوان رنگ‌های تیپیکال مدل GTI نام می‌برد مالکان می‌توانند رنگ‌های نقره‌ای تیره و مشکی را نیز انتخاب کنند.


طراحان توجه کافی به کابین نیز داشته و در داخل اتاق آپ GTI جدید می‌توان غربیلک فرمان اسپورت، اهرم تعویض دنده GTI و الگوی صندلی مشهور کلارک را تشخیص داد.