آغاز تولید هایپرکار دیوانه کننده آپولو IE

شرکت آپولو اعلام کرد تولید هایپرکار سفارشی و تولید محدود Intensa Emozione (IE) را پس از تکمیل مراحل توسعه‌ای آغاز کرده است.


زیرساخت این هایپرکار آماده‌ی تولید شاسی فیبر کربنی کاملاً جدیدی است که با همکاری شرکت HWA AG و گروه Capricorn توسعه یافته است.


این خودرو نه تنها از شاسی مونوکوک فیبر کربنی برخوردار است بلکه ساب فریم‌ها و ساختارهای مقاوم در تصادف نیز از این متریال سبک‌وزن ساخته شده و آپولو گفته ساختار خودرو به قدری قوی است که قوانین ایمنی LMP2 فیا را نیز پاس می‌کند. شرکت Capricorn استاد ساخت شاسی بوده و حتی شاسی خودروی برنده‌ی لمانز یعنی پورشه ۹۱۹ هیبریدی را ساخته است.


همان‌گونه که می‌دانیم بخش اعظم فرایند توسعه‌ای IE توسط HWA AG انجام شده است. متخصصان این شرکت موتور اسپورت احیا شده مسئول تولید مرسدس بنز CLK GTR نیز بوده‌اند. یکی از بخش‌های کلیدی خودرو که HWA نقشی اساسی در توسعه‌ی آن داشته درب‌های پروانه‌ای جدید است که از سیستم لولای فعال شونده‌ی دستی برخوردار بوده و در زمان چپ کردن غیرفعال می‌شود. HWA همچنین به تولید سلول سوخت کربن/کولار یکپارچه با مونوکوک کمک کرده است.


تمامی نسخه‌های این هایپرکار با سیستم سرکوب آتش کاملاً یکپارچه عرضه می‌شوند. این سیستم توسط راننده یا سرنشین فعال شده و از کاکپیت و محفظه پیشرانه حفاظت می‌کند. آپولو تلاش‌های زیادی نیز برای بهبود راندمان آئرودینامیکی IE داشته است. ترمزهای سرامیک کربنی برمبو نیز در دسترس مالکان خودرو بوده و روتورهای فولادی AP ریسینگ نیز برای استفاده‌ی سنگین در پیست قابل انتخاب می‌باشند.


نیروبخش این هایپرکار پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۶٫۳ لیتری تنفس طبیعی برگرفته از محصولات فراری است که قدرت ۷۶۹ اسبی و گشتاور ۷۶۰ نیوتون متری تولید می‌کند. البته آپولو قبلاً گفته بود می‌توان از این پیشرانه قدرت ۱۰۰۰ اسب بخاری نیز گرفت.


تنها ۱۰ دستگاه از آپولو IE و با قیمت پایه‌ی ۲٫۷۱ میلیون دلاری ساخته خواهد شد.

[دانلود ویدئو]