آئودی RS7 با تیون ABT، قوی‌تر از آونتادور!

ABT اسپورت لاین به عنوان یکی از مشهورترین تیونرهای آلمانی نسخه ویژه‌ای از آئودی RS7 2020 را معرفی کرده است.

این هیولا که ABT RS7-R نام گرفته به تعداد ۱۲۵ دستگاه تولید خواهد شد. این خودرو با توجه به تغییرات صورت گرفته قدرت ۷۴۰ اسب بخاری و گشتاور ۹۲۰ نیوتون متری دارد.

پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی این خودرو در حالت استاندارد خروجی ۶۰۰ اسبی و گشتاور ۸۰۰ نیوتون متری داشته و یک سیستم چهار چرخ محرک کواترو نیز با همکاری گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک نیرو را به چرخ ها می‌رسانند. ABT نگفته این خودروی تیون شده چه قدر سریع‌تر شده اما نسخه استوک شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۳٫۶ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت محدود شده ۲۵۰ کیلومتر در ساعتی دارد. البته با سفارش پکیج‌های سفارشی می‌توان سرعت این خودرو را به ۲۸۰ یا ۳۰۵ کیلومتر در ساعت رساند.

RS7-R با سیستم تعلیق پیچشی و میله‌های ضد لغزش در دسترس است. آنچه باعث بهبود ظاهر این هیولا می‌شود رینگ‌های ۲۲ اینچی و برخی قطعات فیبر کربنی همچون فریم جلوپنجره، لبه جلو، اسپویلر و دیفیوزر عقب و رکاب‌های جانبی هستند.

Daniel Abt مؤسس این کمپانی و راننده مسابقات فرمول E طراحی بسیار خاصی برای RS7 تک ساخت خود انتخاب کرده و نام آن را AllTheWayABT RS7-R گذاشته است. این خودرو طیف وسیعی از عناصر قرمز رنگ را دارد. کابین نیز تجهیزات زیادی داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به فرمان جدید، عناصر فیبر کربنی و نشان‌های ویژه و… اشاره کرد.